Alan RickmanI

Alan Sidney Patrick Rickman

8,9
89 198 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alan Rickman
Anaissa

No jak to jaka ? Profesor Snape oczywiście

Aliengreen90

A ile jego filmów było Ci dane obejrzeć... Alan we szystkim gra znakomicie, ale swój warsztat aktorski o ogromny talent w pełni zaprezentowany jest w '' Closet Land''

Azzurro

O tak. Closet Land jest... genialnym filmem. Bardzo 'teatralnym'. Rasputin, Play. Ciężko wybrać jedną rolę. Uwielbiam go w Rozważnej i Romantycznej, An awfully big adventure [bardzo mi się podoba jego kreacja tam. Bardzo!] Galaxy Quest i Dogma - jako komediowe oblicze Alana... wszędzie i zawsze jest idealny. Film może być do bani, ale on nie. ^^

Azzurro

zgadzam sie! CLOSET LAND wspaniala rola!

Anaissa

Hans Gruber ze Szklanej Pułapki ;)

Stachu7

Oczywiście że tak. A nie jakieś Harry Pottery - litości.

Heatseeker

zgadzam sie. Hans Gruber to perelka. Najlepsza rola.

Anaissa

Hans Gruber, król zakapiorów

Anaissa

Rasputin, Drak Harbor :)

aluzja1117

We wszystkich mi się podoba. Gra naprawdę dobrze, nie potrafię opanować śmiechu kiedy gra Snape'a. :)

Anaissa

Technicznie i ukazując swój kunszt aktorski to Closet Land.
Tak... uwodzicielsko to mnie poruszył w Mesmerze. ;)
I Rasputin mi się podobał i jest to dobry film jeśli oglądało się tylko Harrego Pottera, bo rola Alana w tym filmie jest zupełnie inna niż w HP. ;)
A o Snape'ie nie wspominam, bo każdy wie, że był on tak idealny. :)
Chociaż bardzo chce jeszcze zobaczyć Nieprawdopodobną historię, bo czuję, że to jest świetny film.

Anaissa

dla mnie jego każda rola jest świetna- ja przekornie najbardziej go cenie za Szklana pułapke bo pokazuje , że w nawet badziewnej amerykańskiej produkcji komercyjnej można stworzyć aktorska perełkę

Anaissa

Według mnie najlepszy jest w Closet Land i Szklanej Pułapce, poza tym strasznie go lubię w Sweeney Todd. Snape w jego wykonaniu też był świetny zwłaszcza w ostatnich częściach, przez te 10 lat dopracował postać do perfekcji

Anaissa

oglądnęłam kilkanaście filmów i w żadnym nie zagrał inaczej niż fantastycznie. trudno by mi było wybrać, ale największy sentyment mam jednak do Snape'a, strasznie podoba mi się w tamtej charakteryzacji <3

Anaissa

Oto moja skromna lista:
Harry Potter
Szklana pułapka
Sweeney Todd
Dark Harbor
Nobel Son
Closet Land
Ogólnie sir Alan to mój ulubiony aktor. Nie umiem wybrać jednej roli.
Aktor ten gra niesamowicie i każda grana przez niego postać wychodzi super.

Anaissa

Póki co jeszcze za mało filmów z jego udzialem widziałem (właściwie tylko sagę "Harry Potter") ale zamierzam to szybko nadrobić :) I wtedy podzielę się moimi spostrzeżeniami odnośnie tego Pana :D

Anaissa

Hmmm, ciekawe czy wiecie ile Snape miał lat. Nie dożył czterdziestki - miał 37 lat jak go Nagini.... no wiecie :C natomiast Alan ma yyyy... około 60. Dwadzieścia lat różnicy to jednak za dużo, Severus przez niego wygląda na starego...
Postawcie koło siebie Syriusza, Lupina i Seveusa i zadajcie sobie pytanie - który jest najstarszy??? Źle. Są w tym samym wieku! Uważam że mogli znaleźć kogoś młodszego. gdy sobie policzyłam.... że to dwadzieścia lat..... to..... nie pamiętam :P ale to był SZOK. Tak jak kiedyś wspominałam (chyba w Seventh Son?) zostanę reżyserem i nakręcę wszystko PO MOJEMU. No chyba że nie zostanę reżyserem. To wtedy zagram nowego Snape'a. Tak. Mam włosy do ramion.

Natalis11

Och przepraszam w słowie "Severusa" zapomniałam "r" och cóż za hańba... Kadavrą mnie ^^

Natalis11

Wiek nie jest ważny. Do tej roli się po prostu nadawał...

Perenelle

Hahahaha. A jego zmarszczek to nie widać wgl -_- Taaaaak, nie ma to jak sześćdziesięciotrzyletni trzydziestosiedmiolatek..... Ciekawa jestem co kierowało Rowling przy wyborze. Może ty wiesz?

Natalis11

Nie mam pojęcia, ale mi to nie przeszkadza. Co z tego, że w książce Snape miał tyle samo co np. Syriusz...Po prostu był dobry i się na dawał, a z resztą nie wyglądał na tyle co miał.

Perenelle

I na 37 też nie wyglądał..... Nawet na 40 nie. Rowling upierała się na angielskich aktorów i ja żadnego innego powodu nie widzę. No dobra jest dobrym aktorem, ale mam do niej żal. I nie tylko oto. Wystarczy spojrzeć na zgodność książki z filmem.... Ale tu się nie będę wypowiadać tu nie o Harrym jest mowa.
PS. Wiek jest ważny. Nie przerobisz Rickmana na prawidłowego Snape'a. Chyba, że jakimś zmyślnym (komputerowym) sposobem. Takie jest moje skromne zdanie.

Natalis11

Niektórych nie przekonam, więc bez sensu się spierać. Mam swoje racje...

Anaissa

Wahałbym się między Sędzią Turpinem a Severusem. Trudno wybierać w przypadku aktora, który zawsze jest super ;)

Anaissa

Proste - Hans Gruber. W 120 min. filmie jako głównemu złemu poświęcono mu sporo czasu więc pokazuje swe umiejętności. Dzielnie stawił czoło BW, każda scena z nim sprawia przyjemność... do tego te kwestie i sposób ich wypowiadania "Mam takie dwa" (o garniturach) lub "Nie jestem pospolity!".. można by mnożyć. Stworzył świetną postać, która zapisała się w kanonie kina, która sprawia iż wielokrotnie można oglądać "Szklaną Pułapkę" i czerpać z tego przyjemność.

Anaissa

wiadome, że SNAPE! ♥

Anaissa

Jak dla mnie to:

1. Hans Gruber - soczysty Bad Ass

2. Szeryf z Nottingham - idealny szeryf jak dla mnie

3. Snape - idealnie dopasowany :P

4. Elliot Marston - bad ass

5. Płk. Brandon - kompletne przeciwieństwo wyżej wymienionych :P

filippo_2

SNAPE

Anaissa

Mówcie co chcecie, ale i tak jego rolą życia był PROF. SNAPE! Sam to przyznał w wielu wywiadach. Jak wdzięczny jest J.K. Rowling i jak wiele przygoda z Harrym Potterem go nauczyła.

Anaissa

Każdy ma swojego Alana
To jest mój:
https://www.youtube.com/watch?v=-mEUTq6R2oU
bo nikt nie mówi lepiej "yippee-ki-yay" od Rickmana, nawet Bruce Willis
https://www.youtube.com/watch?v=LUDntpV_HdQ
bo odwołał... święta!
https://www.youtube.com/watch?v=1Y-jTaPLod0
bo usiłował śpiewać :-)
Kochany Alan
https://www.youtube.com/watch?v=X4-gNN8WRHo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones