Alan RickmanI

Alan Sidney Patrick Rickman

8,9
89 267 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alan Rickman

Moim najbardziej ulubionym aktorem jest w "Harrym Poterrze i ..." jest własnie Severus Snape. Uwilbiam Go! Dużo tu wymieniać, za co Go lubię ...chociażby za Jego nie banalny wygląd? Co Wy na to?

malwina124

Kiedy poszlam na 1 czesc HP bylam niesamowicie zaskoczona jak genialnie zagrana jest postac Snape'a ( mimo że wszyscy aktorzy byli niezli " wizualnie") i chociaz sam film mocno mnie rozczarowal uwazam ze Rickman byl naprawde ekstra - zwlasza jego glos i spojrzenie.
To nie jest moze rola jego zycia ale rzeczywiscie jest najlepszy! Tylko czemu jest go w tych filamch tak malo, nawet mniej niz w ksiazce???!

suski1

Też się zgadzam,Sev grany przez Alana jest suuuuper!!!!I jest go o wiele za mało,może w następnych częściach będzie więcej....

izabelaxxx

na pytanie jak go nie lubić odpowiem :po prostu
ludzie maja rózne gusta

sunshine_7

Ja uwielbiam Alana jako Severusa. Od początku lubiłam tą postać, była tajemnicza niby zła (a jednak nie) mroczna, trochę straszna i bardzo intrygująca (a warto zauważyc, ze wtedy nie znałam jeszcze Alana).Klimatowa postać:)

vampire_12

Mnie się w nim podoba jeszcze to,że jest taki...prawdziwy,tzn.nie jest takim typowym super bohaterem,dobrym aż do zrzygania,lalusiowatym,idealnym,sztucznym.
Jest po prostu człowiekiem który wiele przeszedł,nie zawsze jest miły,czasem wręcz nieprzyjemny i nie obnosi się z tym że ratuje świat czy coś w tym stylu,tylko pomaga z ukrycia,wręcz ukrywa tą swoją dobrą stronę,zgrywa takiego drania a w środku jest wspaniałym człowiekiem i prawdziwym bohaterem!

malwina124

Ja to uwielbiam patrzeć jak mówi. Układa usta tak specyficznie, ironicznie. Jakby z wszystkiego zawsze kpił i szydził.
A Snape w Heńku Poriterze - majstersztyk. Wygrywa nim rankingi na najseksowniejszego aktora w filmie ;P oglądam HP tylko dla Snape'a ;)

Madame

"Falę doniesień warto zakończyć dobrą wiadomością: piękny głos Alana najwidoczniej trafił do uszu twórcom audiobooków. Pan Rickman wcieli się w rolę narratora książki Nelson Mandela's Favorite African Folktales."http://www.hogsmeade.pl/alan-tu-alan-tam-czyli-szlakami-mr-rickmana-n 5452.htm
nareszcie aaa juz myślałam że nigdy nie zauważą a raczej nie usłyszą ;D
jak nie będzie można tego nigdzie dostac to wyjde z siebie i stane obok
;P
pozdrawiam i przypominam o wieczornych rozmowach ;D nie widziałam żadnej dyskusji na forum co do Robin Hooda ;D czyzby wszystkie ach-y i och-y zostały wygłoszone na czacie :/ ?

tynka19xx

No i cudownie, gdybym tylko wiedziała co to z książka....:D W każdym razie Alan przeczyta ja na pewno cudownie, choć ja jestem zwolenniczką samodzielnego czytania...

malwina124

Z tego co udało mi się wyczytać we wcześniejszych postach i wątkach, większość osob zauważyła postać Alana Rickmana dopiero w 'Harrym Potterze'. Dziwi mnie to bardzo bo aktor ten wydawał mi się charakterystyczny już od dawien dawna kiedy o Harrym Potterze nikt nawet nie slyszal (mimo mojego raczej mlodego wieku ^^).

O ile się nie mylę mnie urzekł w Die hard, jego umiejetnosć kreowania 'evil' charakterków pozniej rzucila mi się w oczy w Robin Hoodzie, gdzie przyćmił samego Robin Hooda ;)... nie pamiętam który film z nim ogladałam następnie, ale jak do tej pory chyba z każdą z jego ról według mnie wygrywa diehardowy Hans Gruber :)

w Love actually, choć rzadko się pojawia to i tak tworzy niesamowita atmosferę, no i udawadnia ze nie tylko potrafi grać mhrocznych facetów ;]

A HP... cóż, jako jedna z niewielu na ..hm, na świecie chyba- muszę stwierdzić, że nie jestem wielką fanką wszytskiego co z Potterem związane xD ale Snape jest niemalże tak dobry jak Hans Gruber ;)

użytkownik usunięty
Maliboo

Widziałam conajmniej 3 filmy z Alanem, ale najbardziej jednak lubię rolę Snepa. Nie jest postacią banalną. Świetnie wyglądaj jako czarodziej i nie wyobrażam sobie innego aktora w jego roli.

monisia2425 tylko trzy filmy?? dziewczyno zatem nie masz pojęcia o czym mówisz
tutaj ludzie pooglądali po kilkanaście filmów z Alanem a ty wyskakujesz nagle z tymi swoimi trzema miernymi filmami i myślisz że już możesz cokolwiek ocenić ??
żałosne

sunshine_7

No tak... tutaj to zaczyna się od 20 filmów (wliczając 5 harów poterów)XD
Ale Sun nie odstraszaj forumowiczki, bo się jeszcze zlęknie za bardzo- a o to się nie prosiła- na nasz temat nie wchodziła ;D

Nela

w porządku ale niech się nie ośmiesza przynajmniej

sunshine_7

Ale może szybko zaległości nadrobi- albo się nie pojawi tu w najbliższym czasie ;)

Nela

to jak nadrobi może się odzywać
znając życie obejrzała pewnie Pottera Szklaną Pułapkę i Robin Hooda bo to jeszcze leci w tv
zero zadania sobie trudu żeby znaleźć jakikolwiek inny film tak jak robi to większość z nas
przeszukujemy sklepy internet żeby móc coś zobaczyć poza tym co leci w tv
a tu pojawia sie taka monisia i ocenia Alana po trzech filmach i jeszcze wybiera ten najbardziej masowy
szczyt wszystkiego

sunshine_7

Nawet Cię rozumiem, nie ocenia się aktora po kilku rolach. W dodatku bardzo podobnych, bo wszystkie to czarne charaktery. Więcej filmów i będzie co oceniać:D

meAlancholic

szkoda tylko że nie nazwała się wielką fanką Alana mogłabym się pośmiać

sunshine_7

tak Was obserwuje od pewnego czasu i widzę , że zrobił się mały Haremik :) Co do tego ( o ile dobrze skumałam) to trudno nazwać sie czyjąś fanką widząc tylko 3 filmy z danym aktorem....

XiXu

Chyba jednak czytalas niedokladnie. Monisia-jakies-tam-cyferki nie napisala wcale, ze jest fanka Alana, ani, ze uwielbia go, podziwia za talent etc. Napisala po prostu, ze widziala 3 filmy, a najbardziej podobal jej sie w roli Snape'a. Nie pisala, ze w innych filmach wypadl kiepsko, ani nic podobnego.
Czy Wy tez wypowiadacie sie o jakichs aktorach dopiero gdy zapoznacie sie z cala jego filmografia? No przestancie.

Caireann

Osobiście mogę powiedzieć, że ktoś podobał mi się w tej czy tamtej roli, ale nie ze ma talent kiedy widziała 3 filmy :) alana śledzę od lat i wiem ze jest świetny

XiXu

Przepraszam, ale gdzie napisala, ze Alan ma talent?
Oczywiscie talent Alana jest niezaprzeczalny, ale Monisia wcale o nim nie wspomniala.

Caireann

Zgadzam się z Caireann, Monisia przecież nie napisała nic złego. Zamiast tak „obradować” nad nią, moglibyście polecić jej jakieś filmy.

Więc, droga Monisiu, jeśli chcesz zobaczyć więcej filmów z Alanem (a naprawdę warto), to w telewizji (oprócz Pottera) najczęściej lecą filmy:
1.Nieprawdopodobna historia (An Awfully Big Adventure)- kilka razy w roku na ZoneEuropa
2.Robin Hood, Quigley na Antypodach, Szklana Pułapka, Rozważna i Romantyczna – każdy film, oprócz RiR, raz w roku na Polsacie (grudzień-styczeń będzie teraz Szklana pułapka)
3.Śniegowe ciastko (Snow Cake)- Canal+
4.Pachnidło: Historia mordercy – HBO

Możesz też kupić (lub pobrać przez emula) filmy: Dogma, Sweenwey Todd, Galaxy Quest, To właśnie miłość ( Love Actually)
Uważam, że ww filmy to podstawa (no może oprócz Pachnidła... ;)) –wszystkie są dostępne w języku polskim

Caireann

ja jak nie widziałam kogoś w wiecej niż trzech rolach to się nie wypowiadam

sunshine_7

sugmanik a ty co zamieniłeś się w program telewizyjny ??

sunshine_7

Sun, a jeśli nawet, to czy przeszkadza ci to? ;P

sugmanik

Patrzę teraz tak na te swoje „ci to” i aż łacina zaczęła mi się przypominać... ;D cito- wykonać coś niezwłocznie XD

sugmanik

Tylko nie łacina, ucze sie od roku i mam już dość...
Ale napadliście na Monisie....ja tez nie mam zbyt wielkiego dorobku w filmach z Alanem
I nie, nie zauwazyłam go w HP, ja zauważyłam jego talent w Rozważnej i Romantycznej....uwielbiam go za tą role

vampire_12

yyy...... przepraszam bardzo, ale ja tylko wypowiedziałam soje zdanie i nie było ono kierowane do Moniki czy jak ta osoba miała na imie :D

XiXu

Sun jesteś okropna tak "na wjechałaś" na ta Monisie że już nie pisze... a przecież powinniśmy się trzymać razem ( fani Alana) i nawet jeśli widziała tylko 3 filmy..

kwiat

okropnie się z tym przejęłam powiem więcej przejęłam sie tak bardzo że juz mi przeszło

malwina124

Każdy ma swojego Alana
To jest mój:
https://www.youtube.com/watch?v=-mEUTq6R2oU
bo nikt nie mówi lepiej "yippee-ki-yay" od Rickmana, nawet Bruce Willis
https://www.youtube.com/watch?v=LUDntpV_HdQ
bo odwołał... święta!
https://www.youtube.com/watch?v=1Y-jTaPLod0
bo usiłował śpiewać :-)
Kochany Alan
https://www.youtube.com/watch?v=X4-gNN8WRHo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones