Alan RickmanI

Alan Sidney Patrick Rickman

8,9
89 198 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alan Rickman

Pytam z ciekawości, bo w sumie czy to ważne? Wszędzie podają, że ma korzenie irlandzko-walijskie, ale ostatnio na jakiejś stronie, na której wymienione były nazwiska wszystkich aktorów żydowskiego pochodzenia, było też nazwisko Alana. Zaciekawiło mnie to, bo czytałam, że organizacje żydowskie po wystawieniu jego sztuki: "My name is Rachel Corrie" oskarżały go o antysemityzm. Poza tym także gdzieś czytałam, że widzowie uznali za kontrowersyjne, obsadzenia Rickmana w roli Żyda w jakimś filmie, szczególnie po tym jak zagrał niemieckiego terrorystę w "Szklanej pułapce". Chociaż z drugiej strony jego nazwisko, a także wygląd mogłyby wskazywać na takie pochodzenie. Sama nie wiem, dlaczego tak mnie to nurtuje, czyjeś pochodzenie etniczne nigdy nie było dla mnie ważne, ale o swoich ulubionych aktorach (do których Alan oczywiście należy) chciałabym wiedzieć jak najwięcej:-)

Laura_Melody

może chińskie też ma biorac pod uwage oczy ??

Laura_Melody

Chińsko-japońsko-afrykańskie, a co nie widać?
A kto go tam wie, zalezy z jakiego pokolenia, Hitler też był żydowskiego pochodzenia (:))
Bardzo możliwe, w końcu nigdy nie wiadomo kto z kim, dlaczego i po co. Ale czy to ważne? Jak dla mnie to chciałabym wiedzieć tylkoz czystej ciekawości.

vampire_12

A po co ten sarkazm i przedrzeźnianie? Zapytałam, a forum jest także po to, żeby pytać, czyż nie? Wiem, że Alan ma mnóstwo fanek, które wiedzą o nim niemal wszystko, a jeśli wam się coś nie podoba to po prostu nie odpowiadajcie.

Laura_Melody

ależ nam się wszystko podoba a szczególnie ty

Laura_Melody

też myślałam nad tym. Moja mama od razu zauważyła że ma nazwisko brzmiące z żydowskiego. Na pewno jest w tym jakaś racja. A urodę też właściwie ma...inna;)

Mittron

Lillyanne, niestety do sarkazmu musisz sie tu przyzwyczaic...
A co do korzeni,to wytsoce prawdopodobne, choc przeciez i tak pozostae to bez wiekszego znaczenia :)

Caireann

oczywiście popieram przedmówczynię, nie chciałam się odzywać, ale...
cóż, być może i ma żydowskie korzenie, ale jakie to ma znaczenie? dla mnie żadnego.
pozdrawiam:)

Caireann

ta, to taki psitkowy trend ostatnio;)
a zgadzam sie z Wami. To nie ma znaczenia. Jak dla mnie może być z Marsa;)

Mittron

wiesz, mężczyźni podobno właśnie stamtąd pochodzą...:P

Kasiatko

to taka podchwytliwa odpowiedź była;) nie no ale taka panuje legenda, prawda...a może fakt?;P

Mittron

Mittron daj spokój, może być nawet aborygenem jak chce

sunshine_7

przecież nie jestem antysemitka jakąś! Tylk ostwierdzam fakt. Nazwisko tak brzmi, bynajmniej takie mam wrażenie.

sunshine_7

"psitkowy"?? Mittron błagam cię

sunshine_7

Ssspadaj;P dobra, jak coś to na naszym temacie, miałyśmy offtopów nie kontynuować, bo się znowu ludzie rozejdą tak więc tu o Alanie i Żydach:)

Mittron

ach ci ludzie nie ma spokoju na tym świecie tylko by sie Żydów czepiali :)

Laura_Melody

Przecież zaznaczyłam na samym początku, że to nie ma dla mnie znaczenia, żeby mnie ktoś nie oskarżył o antysemityzm. Nie mam absolutnie nic przeciwko Żydom, ani żadnemu innemu narodowi. Bardziej chodzi mi o ten paradoks, że z jednej strony prawdopodobnie ma w jakiejś części żydowskie korzenie, a z drugiej strony izraelskie organizacje oskarżają go o antysemityzm. Dużo o tym ostatnio czytałam na angielskich stronach. Podobno w Wielkiej Brytanii po premierze tej sztuki rozpętała się burza, bo tematyka była związana z izraelskimi terrorystami i przez to oskarżano Alana o jakieś wręcz nazistowskie skłonności.

Laura_Melody

alez skąd! Przecież nikt Cię nie oskarża. Ja Cie calkowicie rozumiem i nie dziwie sie ze sie zastanawiasz, bo ja tez o tym myslalam. Ja do Żydow absolutie nic nie mam. Zreszta nie jestem rasistką. A wogole i to po pierwsze powinno byc witam nową forumowiczkę:)

Mittron

Bardzo mi miło:-) Obserwuję to forum już od dłuższego czasu, ale nigdy nic nie pisałam, bo nie miałam pomysłu na nowy temat, a jak zauważyłam jest tu stałe grono alanholiczek, które już się "znają" i dyskutują między sobą, więc nie chciałam się wtrącać. Ale ostatnio zaciekawił mnie ten temat, o którym piszę i postanowiłam zapytać was o to. Niestety po 2 pierwszych odpowiedziach odechciało mi się uczestnictwa w tym forum. Za pozostałe dziękuję.

Laura_Melody

Za pozostałe odpowiedzi dziękuję oczywiście, bo mogło zabrzmieć niejednoznacznie ;-)

Laura_Melody

Nie przejmuj sie niektorymi postami :)
Temat rzeczywiscie intrygujacy, tzn chodzi mi o czesc, ze Alan prawdopowdbnie zydowskiego pochodzenia zostal oskarzony o antysemityzm. Ciekawe...

Laura_Melody

zaręczam, nie ma się czym przejmować:) Witam serdecznie:) A, i fajny avartar;)
A to rzeczywiście paradoks, ale skoro wyczytałaś to gdzieś to na pewno jest w tym jakas prawda. Teraz jednocześnie przez Twoje pytanie nasuwa mi sie nastepne, ale nie napisze bo sie wstydze;P

Mittron

Alez nie musisz sie wstydzic, wszystko zostanie miedzy nami :PP

Caireann

yhyyym...;P nie, nie napisze, bo juz calkiem bedzie ze jestem poszkodowana na i tak wystarczajaco chorej psychice;P jutro moze...jak sie odpow. nastawie;D moze na gg Ci napisze, jak sie odważe, ale watpie;D pa:*

Mittron

ja chyba wiem o co ci chodzi... osz ty zboczuchu jeden ;) ale nawet jeśli ma Żydowskie korzenie (przypuszczalnie), a żadne z rodziców tak naprawdę nie było Judaistą, to on raczej nie ... no wiesz... (JEŚLI oczywiście odgadłam Twoje ciemne myśli ;P

Nela

Czytałam, że wychowywał się w katolickiej rodzinie, chociaż sam nie praktykuje, więc raczej żadne z jego rodziców nie było wyznawcą judaizmu. Jeśli ma te korzenie żydowskie, na co wiele wskazuje, to chodzi raczej o parę pokoleń wstecz, np. jego pradziadek ze strony ojca mógł być Żydem, bo inaczej napisaliby o tym w jego biografii, tak jak to robią u innych aktorów.

Laura_Melody

Możliwe, ale przecież to nic złego 9bynajmniej dla mnie, bo dla mojego ojca to by było coś złego(bleee)) W moim poprzednim poście nie chciałam sie wyrazić sarkastycznie, czy kogoś obrazić, przepraszam, jesli tak się stało. Ja tam do żydów nic nie mam, ludzie jak ludzie tak samo jak my (ale nie ja ja jestem WAMPIREM)

Nela

czyli nie ja jedna, jeśli wiesz o co chodzi;P ale ciesze sie ze rozumiesz mnie bez słów;D ale wiesz reszta faktow na to nie wskazuje (niw wymienie jakie, bo jeszcze ktos sie domysli;P), a poza tym zbyt dalekie te "korzenie";D
pozdrawiam:*

Mittron

ależ udziela sie bardzo będzie nam miło może niektóre grupy faktycznie są zamknięte ale nie wszystkie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones