PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176653}
5,8 23 646
ocen
5,8 10 1 23646
5,2 6
ocen krytyków
Gambit, czyli jak ograć króla
powrót do forum filmu Gambit, czyli jak ograć króla

Puznowski - nazwisko polskie,więc znowu nawiązanie do Polaków,którzy tylko kradną i oszukują.
USA ma halo z robieniem nagonek na Polaków w swoich filmach :-/

ocenił(a) film na 5
dzenero

tyle ze tam co 3cia osoba ma polskie nazwisko

ocenił(a) film na 3
Aleksja

tam to znaczy gdzie? w filmie?

ocenił(a) film na 7
Aleksja

to my mamy fizia na swoim punkcie...wszędzie i wszyscy nas wysadzają,opluwają i wyśmiewają...ble ble ble

dzenero

A na kogo w filmach niema nagonki?
Włosi - mafiozi, złodzieje i dziwkarze
Podobnie Irlandczycy z tym, że zachowują się jak palanci gdy wypiją i do tego lenie
Murzyni, to już w ogóle przemilczmy
Niemcy - faszyści
Anglicy - wszystkie powyższe
Rosjanie - pijacy, brutale i mafiozi
Żydzi - pazerni na kasę
Arabowie - terroryści i fanatycy
Grecy, Hiszpanie - lenie i podrywacze
Chińczycy, Japończycy, Wietnamczycy...nawet nie chce mi się pisać.

Wymieniać kolejna narodowości?

To jest FILM, a nie laurka pod czyimś adresem, a w filmie mamy do czynienia z historiami niezwykłymi, niecodziennymi. Nikomu nie chce się oglądać SIMSów 2.

ocenił(a) film na 3
velarios90

wymieniaj dalej hehe ciekawy temat :D

ocenił(a) film na 6
velarios90

Amerykanie- uwielbiający swój kraj, wpatrzeni w jego flagę jak szpak w ... Ratujący świat przed w/w i tymi z poza układu słonecznego.

ocenił(a) film na 3
velarios90

poza tym nie tylko w filmach jest nagonka, w TV także, czemu Obama wypowiedział "polskie obozy śmierci"?
albo czemu w innych krajach nie mówi się o tym,że Polacy brali udział w 2 wojnie światowej i uratowali dużo Żydów? walczyli w szeregach wojsk z Anglii,a Angole mają do Nas problem,że zabieramy Im pracę,a większość z nich nawet nie zna historii. Ciągle się mówi ile to Żydów zginęło,a o Polakach jakoś nie wspominają, więc skoro piszę,że jest nagonka,to czemu staracie się zaprzeczyć? honor i ojczyzna!

dzenero

"Polskie obozy śmierci" to był błąd - OGROMNY, ale jednak tylko błąd. Była wokół tego wielka sprawa i bardzo dobrze, bo dzięki rozgłosowi w mediach wielu nieświadomych ludzi poznało prawdę i miejmy nadzieję już nikt nie popełni takiej gafy.
Skąd bierzesz informację o tym, że w innych krajach nie mówi się o polakach, którzy pomagali podczas II wojny światowej? To kompletna bzdura. W wielu państwach się o tym mówi. Zwłaszcza w Anglii, która jest tego świadoma - przykładem tego jest chociażby Polish War Memorial – pomnik usytuowany w Londynie (wzniesiony by uczcić pamięć lotników polskich pomagających aliantom podczas II wojny światowej). To niepodważalny, twardy dowód pamięci - sama byłam w Londynie i miałam możliwość zobaczenia go na żywo, na własne oczy.
Wypominasz Anglikom to, że traktują nas z góry i oceniają nas przez pryzmat stereotypów - a sam robisz to samo - uogólniasz i patrzysz na stereotyp. W każdym narodzie istnieją osoby, które nie znają historii, które są nacjonalistami, które ulegają stereotypom, etc i itp. - W KAŻDYM kraju istnieją takie osoby, ale to nie powód by mówić, że WSZYSCY tacy są. To tak, jakby mówić, że Anglicy to nacjonaliści, Niemcy hitlerowcy, Rosjanie to alkoholicy, Polacy to oszuści, Grecy to nieroby a Kanadyjczycy są mili. To wszystko to utarte w kulturze STEREOTYPY - i Ty też się nimi posługujesz. Ja znam mnóstwo ludzi z innych krajów, mam znajomych i przyjaciół innej narodowości i to jest przykładem na to, że nie wolno uogólniać narodowości bo NIE WSZYSCY tacy są - tylko poszczególne jednostki. Moi znajomi z Wielkiej Brytanii nie są nacjonalistami, szanują polaków i uważają, że są bardzo dobrymi pracownikami, moi znajomi z Niemiec nie popierają polityki hitlerowskiej, moi znajomi z Rosji nie spożywają w ogóle alkoholu, moi znajomi z Polski są uczciwi, moi znajomi z Grecji są pracowici a moi znajomi z Kanady bywają wredni.
Więc nie widzę sensu zakładania na tej stronie tego tematu. Chyba że jesteś trollem. Bo skoro tak zależy Ci na Honorze i Ojczyźnie - to zastawia mnie fakt, że nie szanujesz polskiej mowy - zasad polskiej pisowni. Interpunkcja w złych miejscach, błędy ortograficzne oraz składniowe. PROSZĘ PAŃSTWA! Uwaga! Mamy tutaj PRAWDZIWEGO PATRIOTĘ...

ocenił(a) film na 3
elema

Nawet mądrze zaczęłaś,ale skończyłaś marnie nazywając mnie trollem - nie potwierdzaj stereotypu,że kobiety, zawsze muszą sprowadzić do obrażania innych i kłótni :-P a jakie ma znaczenie garstka przyjaciół,która ma inne zdanie niż ogół? To tylko mała statystyka. Mam prawo oceniać innych tak samo,bo skoro chcemy honorowo to walczymy tą samą bronią. To,że piszę jak mi się podoba nie ma znaczenia czy jestem patriotą czy nie i nie pisz mi co ma sens, bo to jest moja sprawa o czym piszę - nie podoba Ci się,to nie odpowiadaj, nie oceniaj,a już przede wszystkim nie obrażaj,bo to akurat zaniża poziom

ocenił(a) film na 9
dzenero

Puznowski to nie nazwisko Polskie , tylko Kanadyjskie .Tam kanadyjki maja wlasnie najczesciej koncowke -ski- w nazwiskach. Nie oburzaj się więc tak.

ocenił(a) film na 3
jujuju1234

-ski – morfem oraz końcówka odmiejscowych nazwisk. Wraz z morfemem -cki i -dzki był charakterystyczną końcówką dla szlacheckich nazwisk polskiego pochodzenia. Nazwiska z tego typu przyrostkami wiążą się z sarmacką kulturą szlachecką i były odpowiednikiem zwrotów tytularnych występujących w szlacheckich nazwiskach za granicą jak we Francji de czy w Niemczech von
...także tego wyjebaj Kanadę xD

dzenero

To nie jest nagonka na Polaków, to my jestesmy tylko przewraźliwieni na tym punkcie, założe się że praktycznie nikt z amerykanów, którzy obejrzeli ten film nie zauwazył tego co ty. Czy wiesz że w ameryce większośc mieszkańców pochodzi z europy, więc dlaczego cie dziwią słowiańsko brzmiące nazwiska widziane w filmach?

ocenił(a) film na 3
MaksDamage

Jak mamy nie być przewrażliwieni jak ciągle Nam o tym przypominają? i to nie tylko chodzi o filmy (polskie obozy śmierci?! WTF) Przeciętny amerykanin jest zbyt pusty,żeby cokolwiek dostrzec,od tego trzeba zacząć hehe i nie interesuje mnie ile mieszkańców tam mieszka z Europy,bo to nie ma tutaj akurat znaczenia do tego co napisałem. Nie dziwi mnie, ta nagonka zaczyna mnie irytować i wypadałoby,żeby Ktoś w końcu walczył o Naszą opinię na świecie,a może jestem nazbyt idealistą :(

dzenero

Jeez 'polskie' bo były umiejscowione w Polsce, co Cię tak to boli? Trzymasz się jednego argumentu jakby co najmniej personalnie o Tobie Obama to powiedział. Tłumacz sobie tym, że oni po prostu mają taką mentalność - są zapatrzeni w siebie i po prostu egocentryczni, nie zdają sobie sprawy co jest poza ich własnym krajem, poza wąską elitą umysłową. Poza tym w juesej mieszka ponad 10mln Polaków, sami oni stanowią 3% samej ludności. Dolicz Rosjan i innych Słowian i Kanadyjczyków,których nazwiska ze względu na obecny język francuski są podobne bardzo często do nazwisk m.in. Polskich... nie ma co się tak spinać, nikt nie bierze na poważnie informacji z komedii, daj spokój. To nie są filmy dokumentalne, żeby sobie jakoś opiniowac dzięki nim.

ocenił(a) film na 3
Ratlee

To nie ma znaczenia czy film jest komedią czy dokumentem ponieważ kinematografia jest skierowana do ludzi o bardzo niskim poziomie świadomości czyt. społeczniaków i "Im" jest wsio ryba czy Ktoś ich obraża czy nie - taka prawda.

dzenero

'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

ocenił(a) film na 3
kotbury

Idiotami są ludzie o bardzo niskim poziomie świadomości i nie trzeba cytować agentury. ;)

dzenero

kotbury i jego komentarze: https://www.filmweb.pl/film/Gambit%2C+czyli+jak+ogra%C4%87+kr%C3%B3la-2012-17665 3/discussion/Omija%C4%87+szerokim+%C5%82ukiem,2156812 https://www.filmweb.pl/film/Gambit%2C+czyli+jak+ogra%C4%87+kr%C3%B3la-2012-17665 3/discussion/2+10+%3A%28,2189037 https://www.filmweb.pl/film/Gambit%2C+czyli+jak+ogra%C4%87+kr%C3%B3la-2012-17665 3/discussion/Pora%C5%BCka+kompletna.,3135111

ocenił(a) film na 3
BoyWithAKnife

Ano gimbusiarskich botów tutaj nie brakuje. Dużo tutaj fałszwych kont do szerzenia niepotrzebnej propagandy. Robią z tego portalu śmietnik, ale karma wraca i jeszcze się taki nie urodził co się przed nią uchronił. Niech to będzie przestroga dla plebejuszy z roczników gimbazy. Bezmózgie produkty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones