PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4886}
7,1 1 470
ocen
7,1 10 1 1470
Dark Harbor
powrót do forum filmu Dark Harbor

Polecam,film dobry,a zakonczenie powalajace.No i mozna zobaczyc Alana w pelnej (nagiej) krasie;-)

ocenił(a) film na 9
mrooffka

polecasz?... zobaczenie tej.. "krasy" :P

mrooffka

oj można, można.. ale ja miałam niestety beznadziejna wersje z ruskim lektorem. grr.
ogladnełam fragmentami i gdyby nie zacinanie sie i lektor, to byłoby naprawde świetnie.
:)
a ta "krasa"... cóz. jak to kiedyś ktoś stwierdził (nie powiem kto) alan "spory jest, niezły jest" w sensei zbudownay. a tak poza tym to nie jestem jakaś zboczona i sie nie przygladałam, bo i tak było tkaie oddalenie, ze nie było czemu :P
pozdr.

Kaliope

a ja nigdzie nie mogę tego filmu zdobyć;( skąd go macie??ściągnęłyście??
bo mi nawet nie wyszukało takiego filmu:(

ewoslawa

Znalazłam po angielsku i w formacie mp4. Jak reflektujesz napisz na:
lucynapilo@gmail.com
Pozdrawiam cieplutko :)

ocenił(a) film na 7
Kaliope

Ha, też miałam tą wersję. No i nie obejrzałam dlatego tego filmu. Tylko fragmenty.

ocenił(a) film na 7
mrooffka

Najlepszy w tym filmie to jest Norman Reedus jest tam po prostu bosssskiiii :*:* Wole patrzec na Normana niz na tego calego Alana raczej nie sprawia mi przyjemnosci ogladanie nagiego ciala jakiegos starszego aktora wole Normana Reedusa to moje male zdanie naten teamt...fanki Alna Rickmana prosze nie obrazajcie sie na mnie bo kazdy ma inny gust

ocenił(a) film na 8
Requiem

też byłam totalnie zaskoczona zakończeniem! bardzo fajny film

Requiem

Gdzie toooo obejrzeć nie mogę nigdzie znaleźć

ocenił(a) film na 8
mrooffka

Zgadzam się ;) Jak zobaczyłam zakończenie zdołałam tylko powiedzieć "Eeee... WTF ? " :D

ocenił(a) film na 7
mrooffka

Co do zakończenia, rzeczywiście zwala z nóg ale i wiele wyjaśnia. Jednak, nie wystarczająco...
Nie rozumiem jednej rzeczy, którą, mam nadzieję, ktoś mi tu wyjaśni? ;))
SPOILERY!
Chodzi o sen Alexis. Chłopak mówi wtedy, że Alexis wie, kim on jest i że nigdy nie odszedł... Więc o co chodzi? Kim niby jest ten młody chłopak i dlaczego Alexis ma go niby znać?
Jasne jest, że on i David od początku wszystko zaplanowali, i że się wcześniej znali, więc Alexis też mogła się z nim wcześniej spotkać?
I końcówka - kiedy David skacze z łodzi, zostawiając w niej wszystkie ciuchy, zegarek, obrączkę, wraca do domu nagi - ma to znaczenie?
W filmie jest wiele wskazówek, to na pewno, jednak nie potrafiłam wyłapać nic, co by mogło przybliżyć mnie to odpowiedzi na te pytania, więc pozostaje mi zdać się na moje domysły, jednak nie jestem ich pewna, tak więc...

Z góry dziękuję za odpowiedzi ^^

ocenił(a) film na 8
marville

wszystko się wyjaśnia, kiedy alexis opowiada przy śniadaniu o swojej byłej miłości, chłopaku z yale. w jej śnie chłopak jest ubrany w sweter z wielkim igrek na przedzie. widocznie tak bardzo ją zaintrygowała postać tajemniczego chłopaka, że poczuła do niego coś od pierwszego wejrzenia, a podczas snu jej umysł podpasował te sytuację porównując ją do prawdopodobnie jedynej prawdziwej milosci jakiej alexis doznała. mniej więcej tak :)

ocenił(a) film na 7
marville

Przy sniadaniu Alexis pyta młodego czy był kiedyś zakochany, a on odpowiada, ze nie w takim znaczeniu jak ona, i oboje z Davidem patrzą na siebie wymownie, wtedy coś zaczęło mi świtać.
A potem kiedy David wraca po zjedzeniu małż Alexis idzie po kompres dla niego, i kiedy ona nie słyszy młody mówi do Davida, ze ma lojalną żonę, widocznie obaj byli pewni że poleci na młodego kiedy planowali całą historię.

Solje

Ja tego spojrzenia nie zauważyłam, ale podejrzane dla mnie było to, że David przyniósł mu koc i ta scena z udawaniem Marilyn Monroe była dziwna.

mrooffka

Zgadzam się! Zakończenie wgniata w fotel.Polecam,ale bez angielskich napisów jest ciężko zrozumieć.

ocenił(a) film na 8
Isiaczek

Jak wyżej! Zakończenie porażające! Od początku (czytaj od 10 minuty) spodziewałam się paru trupów, co najwyżej jakiegoś romansu głównej bohaterki lub rozwodu. A tu taka ,,niespodzianka". Dosłownie spadłam z krzesła :D Ale film fajny. Trzyma w napięciu i zaskakuje.
PS. Napisy można znaleźć na napiprojekt

Isiaczek

prawda, ja mialam przyzwoita wersje, ale cos z glosem zwlaszcza pierwsze pol godziny cos mi szemralo, warto od razu rozejrzec sie za napisami. Zaskakujacy film, musze przyznac- nie wychwycilam ewentualnych subtelnosci miedzy Davidem a chlopakiem..swoja droga dla kobiety chyba najgorsza forma zdrady wow..

ocenił(a) film na 8
adler666

Uwaga, spoileruje jak cholera :)
Dlaczego najgorsza? Znaczy zamordowanie jej jest faktycznie najgorsza forma zdrady, ale mam wrazenie, ze nie o tym mowisz :) Zapewne masz na mysli zdrade jej z facetem... Tak na zdrowy rozum, jezeli kobieta zostanie zdradzona z inna kobieta, to pierwsze pytanie zapewne: czego mi brakuje, co ma tamta, co zrobilam nie tak (pomijam etap furii itd. bo to kwestia temperamentu). Przy okazji takiej zdrady, to chyba jasne, czego jej brakuje, nic a nic nie mogla na to poradzic, dalej moze sobie wmawiac, ze dla meza stanowi ideal kobiety. Mozna sie ewentualnie wkurzyc, ze nie byl szczery sam ze soba rzede wszystkim.

ocenił(a) film na 8
mrooffka

Spoiler!

Jakie ma znaczenie scena, w której David skacze nago do wody i płynie do domu wpław? Czy on upozorował swoje samobójstwo? Czy może ta scena nie ma większego znaczenia? W ogóle w ostatniej scenie on jest w tym swoim domu? Jakoś marnie wygląda ten budynek, z którego wychodzi... Bo tak sobie myślę, czy jeśli by nawet upozorował swoje samobójstwo, to przecież ktoś by się zainteresował tym domem i wyspą, nie?
Ktoś pomoże w rozwiązaniu tego? :)

ocenił(a) film na 8
mrvl

Myślę, że scena w której zdejmuje obrączkę, zegarek i skacze nago do wody mogła znaczyć, że chciał skończyć z poprzednim życiem - życiem z Alexis. Wcześniej mówił, że zegarek dostał od niej; obrączka to symbol małżeństwa i przynależności; skok nago do wody mógł być symbolicznym obmyciem z grzechów lub narodzeniem się na nowo. Teraz może zacząć wszystko od nowa z tym młodym chłopakiem. Budynek jest oszroniony czyli jest prawdopodobnie jesień. Może dlatego wygląda trochę gorzej niż wtedy latem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones