PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182553}

Śniegowe ciastko

Snow Cake
7,4 6 595
ocen
7,4 10 1 6595
Śniegowe ciastko
powrót do forum filmu Śniegowe ciastko

typowy film z gatunku dramatu obyczajowego. Szkoda tylko Alana Rickmana i Sigourney Weaver, bo to oni (i tylko oni) trzymali ten film na jakimś poziomie. No i szkoda papieru scenarzysty przede wszystkim, bo fabuła leży i kwiczy. Przewidywalne to jak diabli, a z niezłego początku zrobiła się niestety dłużyzna. 5/10 (ta piątka tylko za obsadę).

xoixoi

A mi Ciebie szkoda ! Film jest jednym z najlepszych z udziałem tych dwóch aktorów. W dodatku zebrał wiele dobrych recenzji !

Marvin_filmweb

"Film jest jednym z najlepszych z udziałem tych dwóch aktorów."

Na jakiej podstawie wyciągasz ten wniosek?

"W dodatku zebrał wiele dobrych recenzji !"

To akurat żaden argument. Moja opinia z samej natury rzeczy jest moją opinią i żaden pismak nie byłby w stanie jej zmienić nawet gdyby nazwał ten film arcydziełem.

A propos twoich wrzutów ad persona, pominę je milczeniem.

xoixoi

Nie obchodzi mnie to, że nikt nie przekona Cię do tego filmu. To Twoja opinia ja mam inną.
"A propos twoich wrzutów ad persona, pominę je milczeniem."
Ależ nie musisz milczeć !

ocenił(a) film na 8
xoixoi

"Moja opinia ... i żaden pismak nie byłby w stanie jej zmienić "

To wiele mówi o Twojej postawie, prawda?

ocenił(a) film na 3
xoixoi

Zgadzam się z Tobą... film strasznie wtórny, przewidywalny i dłużyzno-nudny ...

ocenił(a) film na 5
xoixoi

Coś nie mam dziś szczęścia. Najpierw "Kwiat pustyni" (rozczarowanie) teraz "Śniegowe ciastko" (jeszcze większe rozczarowanie bo większe oczekiwania). Może coś polecicie

ocenił(a) film na 8
xoixoi

Spoilery*

"typowy film z gatunku dramatu obyczajowego."
Proszę pokazać mi jakiś "typowy" podobny do tego.

"Szkoda tylko Alana Rickmana i Sigourney Weaver, bo to oni (i tylko oni) trzymali ten film na jakimś poziomie."
Szkoda że nie ma argumentacji w twoich słowach bo może bym uwierzył

"No i szkoda papieru scenarzysty przede wszystkim, bo fabuła leży i kwiczy."
Bo? Jak? Czemu? Twoje argumenty nadal leżą i kwiczą...

"Przewidywalne to jak diabli, a z niezłego początku zrobiła się niestety dłużyzna."
No a to już konkretna głupota, w jaki sposób przewidziałeś wypadek Aklexa i Vivienne? Przewidziałeś że matka Vivienne jest autystyczna?
Przewidziałeś że Alex nie zostanie w mieście na końcu? Przewidziałeś kogo zabił kiedy jak i dlaczego? Wątpię...Film mógł cie zamulić, faktycznie taki ma klimat, pełno tu smutku i nostalgii, pesymizmu to nie jest film dla wielbicieli akcji i efektów, tu niewiele dzieje się na ekranie, lecz wewnątrz widza.

Last_Ronin

Gdzie w tym filmie jest pełno pesymizmu? Bo chyba coś mi umknęło... Zdarzają się chwile, ale z filmu biją raczej pozytywne momenty.

ocenił(a) film na 7
xoixoi

Rzeczywiście fabuła być może nie grzeszy zawiłością, ale kiedy włączam dramat tego typu, to oczekuję raczej rozbudowanych i skomplikowanych postaci niż szalonych zwrotów akcji. A postacie w filmie są zagrane świetnie, szczególnie role Alana Rickmana i Sigourney Weaver, zdecydowanie warto obejrzeć tylko dla tych dwojga.

Poza tym, daje ciekawe spojarzenie na to jak inni podchodzą do osób z autyzmem, a także jak takie osoby radzą sobie (lub nie radzą) z codziennymi problemami.

ocenił(a) film na 6
EleventhChapter

Trochę drażni nagromadzenie nieprawdopodobieństw. Coś za często gwałtowna śmierć towarzyszyła bohaterowi. Także zamieszkanie w domu autystycznej matki ofiary wypadku - przychodzi nazbyt łatwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones